08.12.2014

Powolna wspinaczka banków na wyższe poziomy oprocentowania

W ofertach lokat jakby coś drgnęło.


Na pewno nie jest to spektakularny wzrost oprocentowania, ale jednak stawki proponowane przez banki powolutku rosną. Przynajmniej w porównaniu do tych sprzed kilku tygodni.


Tendencja ta jest zauważalna chociażby w Idea Banku. W najnowszej propozycji, obowiązującej do 10.12.2014 r., bank daje 3,5% w skali roku. To Lokata Fair Play.

CECHY LOKATY:
  • oprocentowanie: 3,5% stałe
  • okres lokaty: 6 miesięcy
  • min. kwota lokaty: 1 000 zł
  • max. kwota lokaty: 1 000 000 zł

Lokata ta - co w sumie jest dość rzadko spotykane - daje opcję zerwania bez utraty odsetek (wówczas oprocentowanie naliczane jest według stawki 3,4% w skali roku za rzeczywisty czas zdeponowania środków). Trzeba jednak pamiętać, że możliwość taka jest wyłącznie po upływie trzech miesięcy lokaty. Jeśli zerwiesz ją np. po 2 miesiącach i 29 dniach to dostaniesz sam kapitał.

Czas na opłacenie wniosku to 14 dni. Jeśli dotąd nie byłeś klientem Idea Banku, współpracę z nim warto zacząć od lokaty dedykowanej wyłącznie dla nowych klientów - to Lokata Happy, dająca aż 5% w skali roku. 


W oferowaniu ciut podwyższanego oprocentowania lokat, Idea Bank nie jest wyjątkiem. Lada dzień pojawić się ma nowa propozycja od Meritum Banku. Szczegóły oczywiście znajdziecie na blogu odsetkobranie.Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz